borowki post 2021

 

 

„Jemy borówki na polu - 2021” to trzecia edycja projektu, którego celem jest oparta na zabawie, niestandardowa popularyzacja wiedzy o języku polskim: jego regionalnych odmianach, zasadach etykiety językowej, o tym, jak zmienia się znaczenie słów i w jaki sposób posługiwać się językiem, by nasze codzienne życie było łatwiejsze.

Podczas spotkań eksperci opowiadają o bogactwie i zawiłościach naszego języka, o słowach trudnych, śmiesznych, kłopotliwych, o regionalizmach i językowych wpadkach.

 

 

 

HrabalRabka s Pilotowe spotkanie z opowiadaniem przyniosło pożądany efekt wspólnego smakowania literatury i jednocześnie niedosytu.
 

Academica logo 360x106

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju dołączyła do bibliotek należących do systemu Academica.Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Na stronie www.academica.edu.pl istnieje możliwość zintegrowanego, pełnotekstowego przeszukiwania artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, monografii, podręczników i skryptów oraz całych numerów czasopism. Oczywiście korzystanie z systemu jest darmowe.

 

7af8c904 8bf6 4d61 9495 3e11a7d524b4

 

 

 

Drodzy Czytelnicy!!

zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w wakacyjnej akcji "Paszport Czytelniczy"

 

 

 

img 3213

W upalnym słońcu, blisko 40 rodzinnych drużyn przemierzało codziennie (od 7 do 10 lipca) park i bulwary w Rabce - Zdroju, rozwiązując literackie zagadki. Plenerowy „escape room”, mimo wydłużenia godzin pracy, nie był w stanie pomieścić wszystkich chętnych do przeprowadzenia „Poszukiwań w domu profesora”, inspirowanych Opowieściami z Narni. Za to ogromny, przyjaźnie zadaszony amfiteatr zapewniał wszystkim chętnym komfortowe warunki do udziału w spotkaniach autorskich.

 

ad1332ce350abfa37008ab5e97b38a6e

 

 

"Książkowe małe co nieco"

Biblioteka jest miejscem ułatwiającym odbycie w domowym zaciszu spotkania z autorami całego świata za pośrednictwem napisanych przez nich książek. Ale oprócz tak poznanych pisarzy możemy między jej regałami spotkać również innych czytelników – często dla nas anonimowych. Wyjdźmy spomiędzy półek!

154201354 1505686332969875 6102691664809506655 n

 

 

 

 

 

Wszystkich, małych i dużych, którzy lubią dobrą literaturę i chcą popróbować swoich sił w różnych dziedzinach sztuki, zapraszamy na Rabka Festival 2021 do Rabki-Zdroju – Miasta Dzieci Świata, który odbędzie się w dniach 7-10 lipca 2021 r. Rezerwujcie czas. Czeka was wspaniała literacka zabawa.

 

zwyrtala maly pion         Zwyrtała tak pięknie grał, że potrafił porwać aniołów do tańca i roztańczyć całe niebo!

Zachęceni sukcesem wcześniejszych edycji konkursu, ogłaszamy kolejną i ponownie szukamy „czytelniczego” Zwyrtały, którego pomysł porwał do lektury i rozczytał szkołę, dzielnicę, wieś, miasto…

Laureatem konkursu może osoba (lub grupa osób), niezależnie od wieku i miejsca działania, której pomysł zachwyci konkursowe jury w składzie: prof. Anna Janus-Sitarz, prof. Grzegorz Leszczyński, pan Konstanty Przybora. Aby wziąć udział należy zapoznać się z regulaminem konkursu oraz wypełnić i przysłać poczta tradycyjną lub mailowo do 20 maja 2021 r., na adres Biblioteki w Rabce-Zdroju krótki formularz z opisem projektu, który znajduje się poniżej.

img 3901

 

 

W dniu 15 lutego 2021r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie XXXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Serduszkowy wiersz”. Konkurs odbywał się w 2 kategoriach wiekowych: do 15 lat  i II kategoria powyżej 15 lat.

 

 

Deklaracja dostępności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-ZdrojuMiejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://mbp.rabka.pl/