img 3407

 

 

 

Burmistrz Rabki-Zdroju i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają 6 grudnia 2021r. (poniedziałek) r. o godz. 15.00 na uroczyste rozstrzygnięcie XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "List do Św. Mikołaja".

20211117 122907 1

 

 

 

Drodzy Czytelnicy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju dbając o państwa czas, wygodę i bezpieczeństwo uruchamia od 17 listopada 2021 roku wrzutnię biblioteczną.

Wrzutnia, znana też pod nazwą trezor czynna będzie 24 godziny przez 7 dni w tygodniu również w dni świąteczne. Używanie wrzutni jest bardzo proste. Książki umieszcza się w środku dzięki uchylnej klapce za którą znajduje się specjalny ześlizg. Potem książka ląduje na znajdującej się na odpowiedniej wysokości półce. Półka opuszcza się pod wpływem ciężaru przybywających we wrzutni książek.

Zachęcamy do korzystania z nowej możliwości zwrotu książek i zapoznania się z zasadami korzystania z tego urządzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

img 3407

Szóstego grudnia chyba każdy z nas wierzy, że Święty Mikołaj istnieje naprawdę, i nie ważne czy ma pięć, dwadzieścia czy pięćdziesiąt lat. Zapominamy o wieku... Każdy czeka, zagląda pod poduszkę, a jeśli otrzyma  podarek cieszy się, że Mikołaj o nim nie zapomniał. Tak naprawdę to każdy z nas może być Św. Mikołajem, nasza dobroć w tym dniu może promieniować radością na cały rok.      

W związku z tym bardzo ciepłym i sympatycznym Świętem Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder i Miejska Biblioteka Publiczna ogłaszają  XVII  edycję konkursu  „List do Św. Mikołaja”. Konkurs ma charakter otwarty i odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci do lat 8, dzieci 9-12 lat, młodzież 13-15 lat, młodzież 16-18 lat i dorośli.

Prace należy opatrzyć godłem (pseudonimem), to samo godło należy napisać na dołączonej kopercie zawierającej kartkę z imieniem i nazwiskiem autora, dokładnym adresem, numerem telefonu oraz wiekiem.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 22.11.2021r. na adres Miejska Biblioteka Publiczna, 34-700 Rabka-Zdrój, ul. Orkana 27 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z radością informujemy, że w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków w kwocie 13461,00 zł.
Zapraszamy do Biblioteki 🙂

NPRCZ

 
 
 
 
 
 
 
 

6b22f7397e6af9057ae517bb84d54a3f

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju zaprasza na spotkanie z  Józefem Gawłem autorem „Bibliografii gorczańskiej krainy”, wieloletnim kierownikiem Pracowni Immunologii IGiChP w Rabce-Zdroju, znawcą i miłośnikiem kultury i przyrody Rabki-Zdroju i Gorców.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej   w Rabce-Zdroju,  8 października  (piątek) o godz. 16.00. Wstęp wolny.

9f45f7929ae199f6b96cdc3ae583386e
 
 
Zgodnie z obietnicą Książkowe Co Nieco wraca do menu Rabczańskiej biblioteki. Najbliższe spotkanie już w piątek 10 września o godzinie 16:00. Za tekst odpowiedzialny będzie William Faulkner, za jego prezentację niżej podpisany, za najistotniejszą część wydarzenia, czyli wymianę wrażeń i doświadczeń lekturowych - wszyscy chętni uczestnicy.
Zapraszam do powiększenia ich grona!
Łukasz Łęcki, czytelnik-łasuch-wagabunda uniwersalny
 
unnamed
 
 
Drodzy słuchacze, współczytelnicy, zjadacze literatury. Spotkania w ramach Książkowego Małego Co Nieco zostają zawieszone na najbliższe 2 piątki. Wrócimy do nich z pewnością, nowymi smakami i większym apetytem! Tymczasem zachęcam do samodzielnego wspierania pośród półek Rabczańskiej Biblioteki Publicznej!
Łukasz Łęcki, czytelnik-łasuch-wagabunda uniwersalny.

ad1332ce350abfa37008ab5e97b38a6e
 
 
Rabczańska Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza ponownie w najbliższy piątek, tj. 13 sierpnia o godzinie16:00 na Książkowe Małe Co Nieco. Do grona zaproszonych pisarzy dołączy tego dnia Dino Buzzati, autor, którego wrażliwość i wyobraźnia skutecznie dadzą odpór stereotypowemu połączeniu piątku i trzynastki.
Czytanie, słuchanie, wspólne przyprawianie wrażeniami gwarantuje niżej podpisany,
Łukasz Łęcki, czytelnik-łasuch uniwersalny

20210803 093354 1
 
Po dwóch spotkaniach w ramach Książkowego Małego Co Nieco Bohumil Hrabal udaje się na wypoczynek. W najbliższy piątek, tj. 6 sierpnia o godzinie 16:00, za literacką przekąskę odpowiedzialny będzie Włoch Italo Calvino, ekspert w dziedzinie, którą na kulinarnym polu określilibyśmy kuchnią w stylu „fusion”.
Formuła spotkania pozostaje niezmienna: czytanie, słuchanie, rozmowa, wymiana przepisów na dalsze łasuchowanie. Niezmiennie czytać będzie niżej podpisany, niezmiennie w Rabczańskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej, niezmiennie licząc na konsekwentny przyrost liczby współbiesiadników. Zapraszamy!
 

borowki post 2021

 „Jemy borówki na polu - 2021” to trzecia edycja projektu, którego celem jest oparta na zabawie, niestandardowa popularyzacja wiedzy o języku polskim: jego regionalnych odmianach, zasadach etykiety językowej, o tym, jak zmienia się znaczenie słów i w jaki sposób posługiwać się językiem, by nasze codzienne życie było łatwiejsze.

Podczas spotkań eksperci opowiadają o bogactwie i zawiłościach naszego języka, o słowach trudnych, śmiesznych, kłopotliwych, o regionalizmach i językowych wpadkach.