rabka 2020 logo int 1

Szanowni Państwo, już za cztery dni , 8 lipca rozpocznie się siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2020. Bardzo chcieliśmy, aby festiwal mógł odbyć się w tradycyjnej formie, którą tak bardzo lubimy… Niestety, w obecnej sytuacji nie możemy gromadzić się tłumnie na warsztatach i spotkaniach autorskich.

 

 

img 9843

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju informuje, że od 09 czerwca, Czytelnicy mogą korzystać z czytelni i stanowisk

komputerowych w naszej placówce.

 

 

 

jp2konkurs

 

 

Z okazji 100 urodzin Jana Pawła II, Burmistrz Rabki-Zdroju i Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju ogłosili wspólnie dwa konkursy: literacki pt. „ Karol Wojtyła - Jan Paweł II” we wspomnieniach rodziców i dziadków” oraz plastyczny pt. „Jan Paweł II w oczach dziecka”. Konkursy skierowane były do dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych i średnich miasta i gminy Rabka-Zdrój. Napłynęło 8 prac plastycznych i 4 literackie. Wszystkie prace zostały wysoko ocenione i komisja konkursowa zadecydowała przyznać wszystkim nagrody w postaci książek i dyplomów. Będą one do obioru w poniedziałek 18 maja w siedzibie biblioteki w godzinach pracy placówki.

 

 


logo wazny komunikat

Od 11 maja 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju zostaje otwarta dla Czytelników od poniedziałku do piątku (oprócz sobót).

Obowiązywać będą jednak następujące obostrzenia, mające na celu zapobieganie i utrzymanie bezpieczeństwa pracowników oraz użytkowników placówki.

 

 

 

 

 

logo wazny komunikat

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności bibliotek, a co za tym idzie Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju zostaje zamknięta do odwołania.

 

 

 

 

IMG 2388

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju zaprasza do udziału w VIII edycji Konkursu Recytatorskiego z okazji Światowego Dnia Poezji. Konkurs odbędzie się 23 marca 2020 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju, ul. Orkana 27. Zgłoszenia do konkursu należy kierować do organizatorów konkursu do  16 marca 2020 r. Celem konkursu jest popularyzowanie twórczości dziecięcej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej. Prezentacje uczestników oceniane będą przez jury wybrane przez organizatorów.

 


img 9964

 

14 lutego 2020roku  w Miejskiej Bibliotece Publicznejw Rabce-Zdroju odbyło się

rozstrzygnięcie XXXVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „ Serduszkowy wiersz”.

 

 

                                                                             

 

 XXVII Ogólnopolsi Konkurs Poetycki "Serduszkowy Wiersz"

 

 

 

 

 

 

5a3e6d90ab371 o,size,1068x623,q,71,h,e54d77

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr. Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok. 
                                                    Dyrekcja i Pracownicy

                                   Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju 


img 3407

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zwycięzcom XV edycji Konkursu Literackiego na „List do Św. Mikołaja”. Na tegoroczny konkurs nadesłano 302 prace od dzieci z przedszkoli, uczniów Szkół Podstawowych i Liceum z terenu gminy Rabka-Zdrój i wielu miejsc Polski. Prace w 5 kategoriach oceniało Jury w składzie : Elżbieta Kowalczyk, Joanna Luberda i Karolina Kowalcze, nauczycielki – polonistki z Rabki -Zdroju.