godz otwarcia

 

 

Dyrektor Biblioteki informuje, że dnia 2 listopada 2019r. Dzień Zaduszny 

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju oraz Punkt Informacji Turystycznej

będą  nieczynne. 

FB post 1200x1200
 
 
 
 
 
Trwa akcja Kinder Mleczna Kanapka ”Przerwa na wspólne czytanie”.
Nasza rabczańska biblioteka bierze udział w akcji; prosimy o Wasze głosy.🙏

Biblioteki, które zbiorą najwięcej głosów, otrzymają pieniądze na zakup książek dla dzieci, pufy do czytania lub pakiety książek.

 

Należy zarejestrować się na stronie tworząc konto poprzez podanie maila i hasła lub zalogować się przez konto na portalu Facebook. Codziennie można oddać jeden głos. Link do głosowania poniżej 

Dziękujemy za każdy głos 

JAN 1990

Podczas wykładu z cyklu „Światopoglądy” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec, dr Mateusz Hohol z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ przez 1,5 godziny opowiadał o możliwości lepszego zrozumienia człowieka, dzięki wynikom dostarczanym przez neuronaukę. 

borowki

 

 

 

 

 

Lato i urlop, zwłaszcza w tak pięknym uzdrowisku, jakim jest Rabka, to dobry czas, by pod każdym względem zadbać o siebie. Dlatego chcemy zaproponować  wszystkim, który odwiedzą nas w sierpniu, unikalne „językowe SPA” – cykl spotkań, które zwrócą uwagę na rozmaite kwestie związane z tym, jak mówimy, dlaczego mówimy właśnie tak i w jaki sposób możemy komunikować się lepiej.

 

 

 

 

 

JAN 6764 

 

  Festiwal pełen ciekawych warsztatów i spotkań autorskich. 

 

 

 

 

JAN 6257
 
 
 
 
Rozpoczął się 6. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2019. Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się w Naszej Bibliotece.

rafest2 1

 

Wszystkich, małych i dużych, którzy lubią dobrą literaturę i chcą popróbować swoich sił w różnych dziedzinach sztuki, zapraszamy na Rabka Festival 2019 do Rabki-Zdroju – Miasta Dzieci Świata, który odbędzie się w dniach 9-13 lipca 2019 r. Rezerwujcie czas. Czeka was wspaniała literacka zabawa.

 

para buch zaj magenta.png.2019 04 29 13 34 15

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do projektu „Para-buch! Książka w ruch!”. 
Jesteśmy w 100-ce wyjątkowych bibliotek z 5 województw, które będą realizować pilotażowe, nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzania wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwoju ich umiejętności językowych i kształtowania nawyku czytania.

JAN 6398

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyło się rozstrzygniecie IX edycji konkursu "Pięknego Czytania". W tym roku wzięło w nim udział 44 uczniów z klas 1-8 Szkół Podstawowych z Rabki i okolic. Jury w składzie Krystyna Kachel i Filip Bochenek - aktorzy Teatru „ Rabcio” przesłuchało wszystkich uczestników i przyznało nagrody i wyróżnienia.

JAN 5449

 

Elżbieta Bednarczyk poetka, tancerka która poprzez sztukę dzieli się z innymi swoją filozofią życiową,opartą na pozytywnym postrzeganiu świata.