ferie z chrząszczem 2023 3

 

 

FERIE Z TEATREM

Teatr Chrząszcz w Trzcinie i Stowarzyszenie Lokomotywa zapraszają na spektakle i warsztaty do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju.

Dla dzieci z Rabki wieku 6-12 lat został przygotowany pakiet FERIE Z TEATREM – 3 godzinne spotkane z teatrem, na które składa się udział w spektaklach i warsztatach lalkowo-plastycznych. Każdego dnia inny spektakl i inne warsztaty rozwijające umiejętności plastyczne, kreatywność i zainteresowanie teatrem. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Rabka-Zdrój pierwsze 8 dzieci ma zapewniony bezpłatny wstęp na każde wydarzenie po okazaniu legitymacji szkolnej. Pozostałe płacą 25 zł za bilet.

 

 

 

 

 

 

 

20230119 105703
„Biblioteka otwarta” w ramach projektu „Kultura bez barier” to czas wzmożonej pracy nad dostępnością naszej biblioteki. Rozwijamy również ofertę czytelniczą o książki dla osób słabowidzących. Są to książki z dużymi literami -idealne rozwiązanie dla osób, które mają dużą wadę wzroku, spędzają dużo czasu przed komputerem lub mają inne problemy z oczami.
Dzięki dużemu formatowi są to książki wyjątkowe, drukowane niespotykaną w większości książek dużą i bardzo czytelną czcionką.
Zapraszamy do wypożyczania!
petla indukcyjna
Szanowni Czytelnicy,
dokładamy wszelkich starań, aby każdy czuł się u nas dobrze i w pełni swobodnie. Staramy się zwiększać dostępność naszych usług dla osób o szczególnych potrzebach. W ramach projektu „Kultura bez barier” zakupiliśmy mobilną pętlę indukcyjną, która wspomoże osoby niedosłyszące.
 
Pętla indukcyjna to urządzenie, które poprzez aparat słuchowy (lub słuchawkę dołączoną do sprzętu) przekazuje wzmocniony i ukierunkowany sygnał z mikrofonu rozmówcy.
Dzięki pętli indukcyjnej użytkownik aparatu słuchowego wyposażonego w cewkę indukcyjną będzie zdecydowanie lepiej słyszał naszych bibliotekarzy oraz nie będzie odczuwał problemów związanych z niekorzystną akustyką pomieszczenia, w którym się znajduje.

20230118 133343 1Miło nam poinformować, że w ramach projektu „Kultura bez barier” nasza Biblioteka zakupiła i wprowadziła do udostępniania czytelnikom cztery egzemplarze odtwarzaczy cyfrowych książek mówionych – Czytak 4.

Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące, jest także przyjazne dla osób starszych. Nasza placówka wypożycza urządzenia osobom z dysfunkcją wzroku oraz osobom, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą czytać normalnego druku.

 
desktop 586 1818
 
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Czytelników zaprasza dodatkowo w drugą i trzecią sobotę miesiąca. Zaplanowane daty otwarcia biblioteki prezentujemy w harmonogramie.
Wszystkich Czytelników serdecznie zapraszamy.

2399906929923
 Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju zaprasza na spotkanie z Anną Goc autorką książki "Głusza". Jest to pierwsza książka- reportaż opowiadająca o życiu Głuchych w Polsce.
Czy ludzi można opuścić językowo? Nie dać im prawa do języka? Albo za wszelką cenę nakłaniać do nauczenia się innego języka, którym posługuje się większość, chociaż dla wielu z nich to zadanie niewykonalne?
Po odpowiedź na te i inne pytania zapraszamy w piątek 17 lutego o godzinie 16.00. Spotkanie będzie tłumaczone w PJM.
Rozmowę poprowadzi Wojciech Bonowicz- poeta, pisarz, dziennikarz.Spotkanie odbywa się w ramach przedsięwzięcia "Biblioteka otwarta" finansowego z projektu " Kultura bez barier".
Serdecznie zapraszamy!

                                                                             

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza do udziału w XXX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Serduszkowy Wiersz".  

 

 

img 3670

 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zwycięzcom XVIII edycji konkursu literackiego „List do św. Mikołaja”. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 179 listów dzieci ze szkół, przedszkoli z terenu gminy Rabka -Zdrój i wielu zakątków Polski. Prace w 5 kategoriach oceniało Jury w składzie: Elżbieta Kowalczyk, Katarzyna Wójciak - nauczycielki i polonistki.

 

 

IMG 20221127 144214

 

W dniach 27-29 listopada pracownicy i wolontariusze projektu "Biblioteka otwarta" udali się do Niemiec. W Görlitz zwiedzali jedną z najpiękniejszych bibliotek na świecie, w Dreźnie największą bibliotekę naukową SLUB, a w Lipsku Deutsches Zentrum für barrierefreies Lesen czyli Niemeickie Centrum Czytelnictwa Dostępnego. Centrum to nie tylko biblioteka, ale także centrum produkcji mediów brajlowskich i audio, dużego druku, mediów dotykowych i innych. Tutaj tworzone są oferty dla osób niewidomych, niedowidzących i słabowidzących, którzy nie potrafią czytać tradycyjnych druków.

unnamed
 
Drodzy Czytelnicy!
Dnia 29 listopada 2022 roku (wtorek) Biblioteka będzie czynna wyjątkowo 10.00-16.00
Za utrudnienia przepraszamy.