img 6996 1

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju wzięła udział w 11. edycji akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. 5 września w budynku dworca kolejowego odbyło się performatywne czytanie fragmentów "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

Wystąpili aktorzy Teatru Lalek "Rabcio": Krystyna Kachel i Łukasz Łęcki, a o "ilustrację muzyczną" zadbał Piotr Świerczek. Gościem spotkania był dr Józef Gaweł, który przeanalizował temat kwiatów w twórczości romantycznej, a zebranym, podpierając się wiedzą z zakresu botaniki, opowiedział o pierwiosnku - kwiatku polskiego romantyzmu. Kwiat ten pojawia się bowiem m.in. w twórczości Adama Mickiewicza i jego "Balladach i romansach".