plakat Rabka 2019 02 2
 
 
 
W lutym  Teatr Chrząszcz w Trzcinie przybył do stacji Miejska  Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju.

W rozkładzie jazdy TEATRU W BIBLIOTECE widzowie znajdą spektakle najnajowe i lalkowe oraz warsztaty lalkarsko-plastyczne.

Atmosfera przyjazna maluchom oswoi je z teatrem, ale też zapozna z biblioteką. Obie strony mają nadzieję na wzmożony ruch kulturalny w urokliwym budynku Dworca Kolejowego i zapraszają do oglądania, czytania i uczestniczenia dzieci już od 8. miesiąca życia!

 

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna - Orkana 27, Rabka-Zdrój /budynek Dworca Kolejowego/

6.02  /środa/- godz. 16 - WITAJKI i PAPATKI /spektakl/ wiek 1+

7.02  /czwartek/ - godz. 16 - PALUSZEK /spektakl/ wiek 5+

 - godz. 17:15 TEATR PALUSZKOWY /warsztaty lalkarskie/ wiek 6+

13.02  /środa/ - godz. 16 - BAM-BAM /spektakl/ wiek 0,8+

20.02  /środa/ - godz. 16 - C jak CYRK /spektakl/ wiek 2+

 - godz. 17:15 Atrakcje cyrkowe od A do Z /warsztaty plastyczne/ wiek 6+

Bilety 15 zł. Bilety do kupienia na 30 min. przed spektaklem.

Rezerwacje i dodatkowe informacje: tel.  696 288 398, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

ww.teatrchrzaszcz.pl 

www.facebook.com/chrzaszczwtrzcinie

www.lokomotywa.org

Aktualny repertuar zawsze pod linkiem: http://teatrchrzaszcz.pl/?page_id=8682

BIBLIOTEKA

Poniedziałek: 12:00-16:00

Wtorek, Piątek: 10:00–17:30

Środa, Czwartek: 9:00–16:00

Sobota: 9:00–15:00

C jak CYRK

Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.

Czas trwania: 60 min.

Atrakcje cyrkowe od A do Z - dzieci wykonają sobie na pamiątkę wybraną cyrkową postać lub zwierzę, inspirując się sposobem tworzenia bohaterów spektaklu. Będą miały do dyspozycji druciki kreatywne, pompony, ruchome oczka, piórka, włóczki.

Bam-Bam

Spektakl inicjacyjny dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 5 lat, czyli naj-najmłodszych. Wycisza i oswaja. Spektakl sensoryczny - poza zmysłem wzroku i słuchu pobudza też dotyk i węch... Muzyka na żywo. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi, a także spotkanie z niezwykłymi instrumentami. Muzyka na żywo.

Czas trwania: 30 min + 15 min zabawy

Witajki i Papatki

Najnajowy spektakl, którego motywem przewodnim są dłonie. Służą do witania, żegnania, zapoznawania się, bawienia, ogrzewania, próbowania.... Na oczach dzieci na scenie pojawia się śnieg, kwiaty, pszczoły, łąka, morze... co jeszcze?  Sprawdźcie sami i zafundujcie swoim szkrabom pierwsze spotkanie z teatrem! Zakończeniem jest wspólna zabawa z dziećmi.

Muzyka na żywo.

Czas trwania: 35 min + 20 min zabawy

Paluszek

Spektakl luźno inspirowany historią o Tomciu Paluszku. Aktorzy z codziennych przedmiotów tworzą na oczach widza ogród i sadzą w nim warzywa. Zastanawiają się, co będzie jak posadzą palec - czy wyrośnie z niego dzieciątko? Gimnastyka wyobraźni i wprawki z równowagi.

Spektakl dla dzieci w wieku 4-9 lat, ale świetnie bawią się też dorośli.

Zakończeniem spektaklu są ćwiczenia na równowagę przeprowadzone przez aktorów.

Czas trwania: 50 min.

TEATR PALUSZKOWY /warsztaty/

Warsztaty uzupełniają spektakl „Paluszek” o własnoręcznie wykonaną pamiątkę – malutką, własnoręcznie wykonaną pacynkę – tylko na jeden palec, którą można później odgrywać domowe  przedstawienia.