plakat

Karol Hordziej, Fundacja Jerzego Koleckiego i Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju zapraszają w sobotę, 16 lutego na godz. 17 do Biblioteki Miejskiej (dworzec PKP) na promocję albumu „Teatr Lalek Jerzego Koleckiego”.

Album, oprócz dokumentacji fotograficznej zrealizowanych spektakli, projektów i wykonanych na ich podstawie lalek i scenografii zawiera trzy teksty. Pierwszy to rozmowa Karola Hordzieja z Jerzym Koleckim, drugi, autorstwa Stacha Szabłowskiego przybliża postać artysty-malarza, a trzeci, Bożeny Frankowskiej skupia się na Jerzym Koleckim - człowieku teatru lalek.

Spotkanie poprowadzą Karol Hordziej i aktorka Teatru Lalek "Rabcio" - Krystyna Kachel.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na spotkanie byłych i obecnych  pracowników Teatru, w tym oczywiście Tych z okresu, gdy Jerzy Kolecki pełnił funkcję dyrektora i kierownika artystycznego "Rabcia".

Książka powstała ze środków stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Młoda Polska (2017).

Partnerzy projektu: Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Galeria BWA Tarnów, Fundacja Rozwoju Regionu Rabka, Urząd Miejski w Rabce-Zdroju.

Serdecznie zapraszamy.