JAN 6257

Rozpoczął się 6. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2019. Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się w Naszej Bibliotece.

Wzięli w nim udział m.in. pomysłodawczyni i główna organizatorka imprezy Iwona Haberny, burmistrz Leszek Świder, przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Józef Skowron, dyrektor biblioteki Anna Gąsior i Viive Noor z Estonii, kuratorki wystawy „Od gór do morza”, którą od środy można oglądać w budynku rabczańskiego dworca kolejowego. Na wszystkie wydarzenia tegorocznego festiwalu zaprosiła osobiście jego organizatorka. Iwona Haberny dziękowała władzom miasta, że od lat wspierają jego organizację. Podziękowania skierowała do wszystkich osób i instytucji, które pomagają w organizacji tego ogromnego przedsięwzięcia.