logo wazny komunikat

Od 11 maja 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju zostaje otwarta dla Czytelników od poniedziałku do piątku (oprócz sobót).

Obowiązywać będą jednak następujące obostrzenia, mające na celu zapobieganie i utrzymanie bezpieczeństwa pracowników oraz użytkowników placówki.

1. Zakaz wolnego dostępu do półek. Książki podaje bibliotekarz, czytelnicy nie mogą poruszać się po wypożyczalni.

2. Dla zachowania jak najmniejszej liczby osób w placówce do odwołania nieczynna będzie czytelnia, nie będzie dostępu do czasopism ani też możliwości korzystania ze stanowisk komputerowych.

3. Zwracane książki poddane zostaną obowiązkowej kwarantannie w wydzielonym miejscu(10 dni). Prosimy czytelników aby nie dezynfekować wypożyczonych książek żadnymi preparatami zawierającymi detergenty i alkohol bo to może je uszkodzić.

4. Jeżeli czytelnik jest zainteresowany konkretną książką, może ją zamówić telefonicznie, drogą mailową lub zarezerwować książki za pomocą katalogu on-line a do placówki zgłasza się tylko po jej odbiór.

5. Można umawiać się po odbiór książek na konkretną godzinę.

6. Czytelnicy przychodzący do biblioteki mają obowiązek noszenia maseczek/chustek zakrywających usta i nos.

7. Przy wejściu do placówki w wyznaczonym miejscu będzie odbywać się obowiązkowa dezynfekcja rąk.

8. W bibliotece w wydzielonym miejscu, będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik. Pozostali czytelnicy będą czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie.