rabka 2020 logo int 1

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festiwal 2020 dobiegł końca. Tegoroczna, siódma edycja imprezy była inna niż dotychczasowe z uwagi na sytuację epidemiczną. Większość wydarzeń można było śledzić w Internecie, a tylko część odbywała się na żywo m.in. w amfiteatrze miejskim. Jednak, jak podkreślała główna organizatorka Iwona Haberny, inaczej to nie znaczy gorzej. Dzięki internetowym transmisjom w Rabka Festiwal mogli uczestniczyć ci, którzy z różnych powodów do Rabki-Zdroju nie mogli przyjechać.

 

 

 

Było to też wyzwanie dla gości festiwalu artystów, pisarzy czy ilustratorów. Ale jedni i drudzy dali radę i festiwal odbył się zgodnie z programem. Były warsztaty, prezentacje, spotkania z autorami i tak bardzo lubiane przez czytelników plenerowe czytania czy spotkania z autorami czy aktorami. Z czytelnikami spotkali się: Michał Rusinek, Ewa Czaczkowska, Marcin Szczygielski, Roksana Jędrzejewska-Wróbel oraz aktorzy Dorota Segda i Jerzy Stuhr.

Ogromną popularnością cieszyła się gra miejska, w której codziennie brało udział aż 40 drużyn.

Jednym z ważnych wydarzeń festiwalu było wręczenie nagrody na najlepszy pomysł promujący czytanie „Zwyrtała 2020”. Laureatką „Zwyrtały 2020” została Kinga Lanc, MBP im. Floriana Ceynowy w Rumi "Obłoki jasne nad tobą. Słowo. Obraz. Taniec".

W organizację organizacji festiwalu włączyli się Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury.

Więcej informacji o festiwalu na www.rabkafestival.pl