img 3901

W dniu 15 lutego 2021r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie XXXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Serduszkowy wiersz”. Konkurs odbywał się w 2 kategoriach wiekowych: do 15 lat  i II kategoria powyżej 15 lat.

Na konkurs wpłynęło 70 wierszy: 20 w kategorii do 15 lat i 50 w kategorii powyżej lat 15. Jurorem tegorocznej edycji konkursu był Artur Ilgner, literat, publicysta, scenarzysta, dramaturg, reżyser.

Uroczyste wręczenie nagród uświetnił swoją obecnością Burmistrz Leszek Świder.

NAGRODZENI I WRÓZNIENI W KONKURSIE:

KATEGORIA I do 15 lat:

1. miejsce ex-aequo: Julita Łącka - Rabka-Zdrój;  Dorota Gruca - Ponice

2.  miejsce: Amelia Ponicka - Ponice

3. miejsce ex-aequo: Daria Klicha - Miedzianów; Julia Klicha - Miedzianów

WYRÓŻNIENIA: Zuzanna Ponicka - Ponice; Anna Skałka - Rabka-Zdrój; Amelia Stanik - Rdzawka; Gabriela Bednarczyk - Rabka-Zdrój; Wiktoria Karkula - Rabka-Zdrój.

KATEGORIA II od 15 lat:

1. miejsce: Maciej Modzelewski - Białobrzegi

2. miejsce:  Andrzej Ziobrowski - Kraków

3. miejsce :  Arkadiusz Stosur - Kraków

WYRÓŻNIENIA:  Jan Gumbisz – Kielce; Tadeusz Charmuszko – Suwałki; Anna Piliszewska – Wieliczka.

Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali książki i słodycze. Wszystkie nagrody  zostały ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, a pan Artur Ilgner podarował laureatom 3 tomiki poezji.

Foto Piotr Kuczaj