ad1332ce350abfa37008ab5e97b38a6e

"Książkowe małe co nieco"

Biblioteka jest miejscem ułatwiającym odbycie w domowym zaciszu spotkania z autorami całego świata za pośrednictwem napisanych przez nich książek. Ale oprócz tak poznanych pisarzy możemy między jej regałami spotkać również innych czytelników – często dla nas anonimowych. Wyjdźmy spomiędzy półek!

Rabczańska Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich amatorów słowa na pilotowe spotkanie z opowiadaniem – krótszą formą pisarską, literackim odpowiednikiem przekąski, herbatki, małego co nieco w przyjaznym gronie. Wspólnie spróbujemy zaspokoić ów dręczący kaprys: „Coś bym zjadł/a (przeczytał/a), ale co?”.

Podpowiedzi udzieli w środę 14 lipca o godzinie 14.00 jedno z opowiadań Bohumila Hrabala, specjalisty od wielosmakowych pabitelskich kompozycji. Tego dnia przeczyta je publicznie niżej podpisany, z nadzieją, że otworzy tym niezobowiązującą rozmowę między autorem, czytającym i słuchaczami. Rozmowę z rodzaju tych, do których zawsze można wrócić.

Gorąco zapraszam w imieniu rabczańskiej biblioteki, własnym oraz, oczywiście, Bohumila Hrabala.

Łukasz Łęcki, czytelnik-łasuch uniwersalny

Foto:Piotr Kuczaj