f15b0bb32ad85f18abb12c0008a808c9 1 

 

Zapraszamy serdecznie  Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego on-line  wspólnie z aktorami Teatru Rabcio.

https://www.youtube.com/watch?v=soUgnGfUBkU&fbclid=IwAR26p5VHzYF8UDqDed7crxTB48yikBsiXsDU1HR4xICGXwPVZejunDgtmJM

Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez prezydenta RP i pod jego patronatem od 2012 roku. W 2020 roku, w tym szczególnym dla nas czasie, kiedy pokonujemy epidemię wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji.

 

 

 

JAN 5226

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce- Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu  recytatorskiego dla przedszkolaków. W konkursie wzięły udział dzieci z Przedszkola w Chabówce, Przedszkola Summit, Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 2 w Rabce-Zdroju, Przedszkola i Punktu Przedszkolnego w Ponicach, SP nr 3 w Rabce-Zdroju, SP nr 2 w  Rabce-Zdroju, SP nr 1 w Rabce-Zdroju i  Przedszkola Babyland w Rabce-Zdroju.

IMG 2388
 
 
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce- Zdroju odbyła się VII edycja Konkursu Recytatorskiego z okazji "Światowego Dnia Poezji". W tym roku  50 uczniów ze szkół podstawowych z Rabki-Zdroju, Chabówki, Rdzawki, Ponic, Zarytego i Skomielnej Białej rywalizowało ze sobą w recytacji wybranych przez siebie wierszy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nagrodzeni i wyróżnieni dyplomy i nagrody ufundowane przez Bibliotekę.
 
 
 

JAN 2904

 

W murach dworca kolejowego przy ulicy Orkana 27 swoje prace prezentuje pięć artystek: Karolina Drygała, Emilia Garbień, Alicja Gołyźniak, Aleksandra Maciaszek i Dominika Pałka. 

Wystawa  czynna do 21 maja 2019 roku.
Zdjęcia z wernisażu Jan Ciepliński
 
 
 

 
 
JAN 3522
 
 
 
 
 
Spotkanie autorskie pani Barbary Kromin Pasternak- prezes krakowskiego Stowarzyszenia
chorych na Parkinsona Ostoja, autorki książek  "Randka z Parkinsonem" i "Album babci Janiny".

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

JAN 4146

 

 

Od 1 stycznia 2019r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Rabce-Zdroju mieści się Poczta Świętego Mikołaja,do której przez cały rok mogą być wysyłane  listy pisane przez  dzieci, młodzież czy  dorosłych.

 

 

 

 

JAN 6469

 

 

W dniach 14-16 grudnia w Rabce-Zdroju odbywał się Świąteczny Kiermasz Rękodzieła. Trzydniowy kiermasz gościł twórców rękodzieła, lokalnych artystów i projektantów. Nie zabrakło biżuterii, świątecznych ozdób i stroików, ceramiki, dziecięcej mody i zabawek, scrapbookingu, smakołyków, naturalnych mydeł, malowanych obrazków i fantastycznych książek. 

 

 

 

 

JAN 4122W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zwycięzcom XIV edycji Konkursu Literackiego na „List do Św. Mikołaja”. - 6 grudnia, bez względu na wiek, każdy wierzy w św. Mikołaja i chce otrzymać prezent. Ale żeby go otrzymać, trzeba być grzecznym i wysłać do niego list. I właśnie z tej okazji, by wybrać najpiękniejsze z nich, organizowany jest konkurs na list do św. Mikołaja - powiedziała, witając się z gośćmi uroczystości, dyrektor biblioteki Anna Gąsior.

RF

 

 

Rabka Festival 2018

 

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej

005


28 maja w Bibliotece Miejskiej podpisanie Umowy
z Polską Spółką Gazownictwa  
na temat przesyłu gazu.